Jak se Vám u nás líbilo?

Jaké je u nás počasí?

 

Kam za koupáním

Vyberte si, kde se chcete vykoupat. Za teplého počasí můžete v pískovnách, lomu, rybnících nebo venkovních plovárnách. Za deště v několika krytých bazénech se sladkou i slanou vodou.

Na prohlídku, vyhlídku, do kina nebo bazénu ...

Na prohlídku, vyhlídku, do kina nebo bazénu ...

Když se vám nechce jezdit na kole, bruslích nebo chodit pěšky mezi rybníky, můžete zkusit zajímavé tipy v okolí Lužnice. Jenom v šest kilometrů vzdálené Třeboni je toho tolik k vidění ... a dojet tam můžete třeba vlakem.

Rozhledna Trigon - Děbolín u Jindřichova Hradce

Rozhledna Trigon - Děbolín u Jindřichova Hradce

Rozhlednu najdete asi 33 kilometrů od Lužnice směrem na Jindřichův Hradec za obcí Děbolín. Z Jindřichova Hradce jeďte směrem na Tábor a Kardašovu Řečici, asi po jednom kilometru dojedete do obce Děbolín. Přímo v obci je odbočka doleva, po zpevněné cestě dojedete až k rozhledně, která je volně přístupná.

Rozhledna Valtínov - Česká Kanada

Rozhledna Valtínov - Česká Kanada

Unikátní dřevěná konstrukce je svou celkovou výškou 40,7 m (vyhlídka 33,3m) jednou z nejvyšších vyhlídkových staveb tohoto druhu v České Republice.

Rybník Rožmberk, výlov

Rybník Rožmberk, výlov

Rožmberk je rozlohou největší rybník nejen v Jihočeském kraji a v České republice, ale i na celém světě. Jeho hráz je dlouhá 2430 m, až 10 m vysoká a u paty 55 m široká. Šířka koruny je 11 m, porostlá 150 až 400 let starými duby.

Koclířov výlov

Koclířov výlov

Rybník Koclířov se nachází na SZ od obce Lužnice, mezi dvěma rybníky–velikány: Dvořištěm a Velkým Tisým. Sám se též řadí díky své rozloze mezi desítku největších třeboňských rybníků.

Kaňovský rybník výlov

Kaňovský rybník výlov

Rybník Káňov je jedenáctý největší rybník Třeboňska. Leží na sever od Třeboně v těsné blízkosti rybníka Rožmberk.

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout